Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 0 komentarzy

Porozumienie Narodowe

porozumienienarodowe - RSPN w swej działalności kieruje się przede wszystkim interesem Narodu jego wspólnego dobra jakim jest Rzeczpospolita Polska.

RSPN - Ruch Społeczny Porozumienie Narodowe.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska od stuleci jest wielkim poligonem. Ustawiczne walki, agresje, wojny, zniszczyły elity narodu - zahamowały też - rozwój kulturowy państwa i narodu.

W rezultacie kraj jest, niemal totalnie, wewnętrznie skłócony. Tuż obok siebie, funkcjonują różne oblicza Polski i… co najmniej dwa odmienne narody Polaków. ”Te narody oddzieliły się od siebie i zaczęły wieść życie osobne kilkaset lat temu. Jeden to naród patriotów, drugi – naród kolaborantów (zdrajców)” .


Polska obecnie, jest również krajem bezprawia. Przykłady widzimy na każdym kroku. Szczególnie jest to widoczne, na poziomie struktur lokalnych (powiatowych), gdzie zorganizowane kliki składające się z przedstawicieli biznesu, samorządów, wymiaru sprawiedliwości - połączone z oligarchią partyjną - sprawują niepodzielnie władzę - robią absolutnie co chcą. Wbrew ideom i pozorom samorządności.
Im wyżej, tym gorzej. W rezultacie układów Republiki Okrągłego Stołu, krajem niepodzielnie rządzi hierarchia polityków (karierowiczów/nieudaczników), uzurpujących sobie prawo własności III RP – którzy handlują naszym narodowym majątkiem i krajem. Wytworzył się polityczny Układ Zamknięty.


Polską zarządzają ludzie, nie mający najmniejszego pojęcia o zarządzaniu, nigdy też tego nie robili. Potrafią jedynie manipulować ludźmi, populistycznymi hasłami - zawsze bez pokrycia. W dodatku MY Naród, podatnicy (w tym emeryci), płacimy tej całej bandzie darmozjadów o nazwach: PO; PiS, SLD, PSL, RP -za „zarządzanie”, olbrzymie pieniądze. Tak sobie, Układ Zamknięty uchwalił w Sejmie!


Realia są jednoznaczne. Należy jak najszybciej rozwalić Układ Republiki OS, zgodnie z popularnym ostatnio sloganem politycznym – „WSZYSCY WON”. ONI, już dosyć narobili szkód dla kraju – szkód za które powinny odpowiedzieć przed narodowym Trybunałem Stanu. Taki Trybunał, sądzący główne przestępstwa przeciwko Narodowi, musi być wkrótce utworzony. Jest jeden zasadniczy problem. Aby to zrobić trzeba wpierw przejąć władzę. Ale My Naród - musimy to zrobić. Polska znajduje się na równi pochyłej w NIEBYT.


Aby wstrzymać i odwrócić upadek Naszego Kraju – konieczne będą gruntowne zmiany dotyczące podstaw funkcjonowania państwa w obecnych realiach. Zmiany dotyczące:
1. Ordynacji Wyborczej
2. Konstytucji
3. Systemu sprawowania władzy – (połączone z Reformą Samorządową).

Tych zmian oczywiście nie dokonają obecnie funkcjonujące partie polityczne – tworzące Układ Zamknięty Republiki Okrągłego Stołu. Zmiany te może wyłącznie dokonać NARÓD – na drodze Referendum Ogólnopolskiego. Ale…aby to osiągnąć i aby to w ogóle było możliwe: Musimy zacząć od budowy zgody narodowej – Porozumienia Narodowego.


Niestety historia, ostatnich kilkuset lat pokazuje, ciągły brak jedności wśród Polaków. Rzeczpospolita Narodów, u schyłku Odrodzenia, była najbardziej demokratycznym państwem ówczesnego świata. Była też największym zagrożeniem interesów, imperializmów ościennych. Proces podziału Narodu rozpoczął się właśnie wtedy. Rosja, Prusy, Austria, Francja, Szwedzi, Wazowie, Habsburgowie, … Wszyscy, kierując się własnymi interesami zaczęli mieszać w sprawach Polski. Zaczęli od szukania kolaborantów, płacąc im za usługi. Ci zdrajcy niestety, to bardzo często wielkie arystokratyczne rody. W ich interesie leżała też: słabość i brak jedności Narodu. Od czasów wolnej elekcji w Królestwie, rozpoczął się podział na dwa różne obozy. Jeden to naród patriotów, niewątpliwa, ale słaba większość; drugi to naród kolaborantów czyli zdrajców. Musimy rzeczy nazwać po imieniu.
Ten proces, niemal bez przerwy - niestety trwa do dziś. To jest oczywiste. Przecież masowy Ruch Społeczny Solidarność - był protestem patriotycznej części Narodu. Ale potem, przejęli go zdrajcy Narodu (kolaboranci), którzy doprowadzili do obecnej sytuacji kraju - w ramach „Transformacji Ustrojowej”. Rezultaty działań tych zdrajców Narodu - wszyscy obecnie znamy. My Naród, nie możemy tego ignorować. Musimy to zmienić oraz rozliczyć. To być może nasza ostatnia szansa!!!


Pomimo tego, że bardzo rzadko w historii Polacy występowali zjednoczeni w boju (i pracy) - nikomu nie udało się jednak - Narodu zniszczyć. Ale musimy walczyć, atakować poprzez wspólne działania sił patriotycznych i poprzez zgodę narodową. Takie siły to wielka niezniszczalna potęga. Konieczny jest także pragmatyzm i zdrowy rozsądek. Nie możemy z kosami, nawet z husarią - rzucać się na czołgi, rakiety. Nie możemy popełniać, ciągle tych samych błędów. Ten kto je popełnia – przegrywa. Najłatwiej być może jest zginąć, - najtrudniej przetrwać i WYGRAĆ. W ostateczności tylko to się liczy.


Początki zawsze są trudne. Do dyspozycji mamy niewiele. Ale mamy: racje, wiarę, determinację, Nowy Ekran, Społeczność NE, RSPN, Referendum - jako pierwszy sygnał masowego protestu narodu. Łączą nas wspólne wartości i troska, o przyszłość naszej Ojczyzny. Zacznijmy od tego co mamy. Jeżeli będziemy działać rozsądnie i wytrwale - spowodujemy efekt kuli śnieżnej. Polskiej i Narodowej. Na łamach (i w ramach NE), będziemy jednoczyć działania. Powoli zaczynają zbierać się autorytety.

Należy też sporządzić listę "Zdrajców Narodowych" (kolaborantów), czasu Transformacji Ustrojowej. Reformatorów, którzy poprzez swoje działania, okazali się w efekcie - kolaborantami - zdrajcami.
Należy rozpocząć procesy oceny ich działalności oraz ich publicznego osądzenia - nawet jeżeli te "wyroki" będą miały charakter symboliczny. Możemy to zrobić np. poprzez "Sądy Obywatelskie" - proponowane niedawno na łamach NE. Takie akcje, połączona z ogólnopolskim Referendum - będzie początkiem procesu zjednoczenia Narodu.


Punktem wyjściowym porozumienia narodowego - będzie aprobata wspólnych wartości. Propozycje wstępną zawierają zasady Ideowe Ruchu Społecznego Porozumienia Narodowego (RSPN), - a więc: Wartości Chrześcijańskie, Prawo do życia, Prawo własności; Naród, Państwo, Rodzina, Suwerenność.
RSPN opracował wstępnie również projekty najważniejszych i koniecznych reform, które stanowią bazę wyjściową porozumienia narodowego. Naszym zdaniem należy dokonać gruntownych zmian w zakresie funkcjonowania naszego państwa („Dekalogu Reform”) a więc:


1. REPOLONIZACJA - poprzez renacjonalizację - odzyskanie zagrabionej Polskiej własności,
2. Repolonizacja sektora Bankowego i Handlu,
3. Reforma Wymiaru Sprawiedliwości,
4. Reforma systemu podatkowego i dochodów Państwa
5. Reforma Służby Zdrowia i Opieki Społecznej (Emerytalna)
6. Reforma Edukacji i Wychowania młodzieży
7. Reforma Sił Zbrojnych i Służb Bezpieczeństwa
8. Reforma Transportu i komunikacji społecznej.
9. Bezpieczeństwo energetyczne kraju
10. Polityka zagraniczna – Federacja Krajów Europy Środkowej.


Oczywiście nim przystąpimy do opracowania Dekalogu Reform, trzeba sporządzić Bilans Otwarcia - szczególnie istotny, w przypadku nieuniknionego naszym zdaniem rozpadu UE. Wiadomo też - jasno trzeba zidentyfikować najważniejsze priorytety dla życia wszystkich obywateli – sprawy, które jednoznacznie kojarzą się z bezpieczeństwem obywateli: dom, praca, zdrowie i koszty życia.


Dlatego też jako punkty wyjściowe REFORM DEKALOGU – proponujemy:
1. Ogłoszenie MEMORANDUM – na spłatę wszystkich Polskich Długów Zagranicznych – niezgodnych z Konstytucją i Polską Racją Stanu.
2. Wielkie Inwestycje Publiczne;
- „Kolonizacja” terenów Skarbu Państwa np. na zachodzie kraju
- Likwidacja Bezrobocia
3. Reforma Podatkowa:
- reforma podatków dochodowych od osób fizycznych i prawnych (liniowy – obrotowy).
- Zwolnienie od podatku dochodowego osób o najniższych zarobkach (próg podatkowy)
- Podatek obrotowy od wielkich firm (np. Sieci Handlowe; Banki - Instytucje finansowe)
- Likwidacja CIT
4. Reforma Służby Zdrowia i ubezpieczeń społecznych – Model Australijski.


To oczywiście początek drogi porozumienia – jesteśmy otwarci na merytoryczna krytykę i dialog.
Zapraszamy do dyskusji i współpracy z Ruchem Społecznym Porozumienia Narodowego.
 

 

Przewodniczący RSPN
Ryszard Opara
 

KOMENTARZE

 • --------------przede wszystkim --WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE
  --------------------------------oto one !! uściślam !!!!!
  ------------ polska przyszłość
  http://www.youtube.com/watch?v=fLdLUytrCTw&feature=player_embedded

  -------------- żydoski taniec

  http://www.youtube.com/watch?v=kqUsBoqT6tg&feature=player_embedded

  ---------------nauka religii w szkole polskiej

  http://www.youtube.com/watch?v=Wa4mxD0hoWk&feature=player_embedded

  -------------------------- SZALOM !!!!!!! najprościej będzie przyjąć judeochrześcijaństwo ŚWIADOMIE - ZA KASĘ a co !!


  --------albo !!!!!!!!!!

  http://njnowak.nowyekran.net/post/96220,moje-wspomnienie-o-robercie-larkowskim

  -------WATYKAN !!!!!!!!! WRÓG Polski nr 11111111111111111 !!!!
 • -----------WSPÓLNY MIANOWNIK dla Polaków i Polski
  ---Cywilizacja Polska -Pana Krzysztofa Wojtasa / innej drogi NIE MA !!!!!!
 • Autor
  Przeczytałem z zaciekawieniem i przyznam że im dalej w las tym więcej drzew i drzew i sciemniania aż w końcu wyłazi szydło z worka w postaci "dekalogu" czyli pobożnych życzeń w stylu aby by był wilk syty...... i wilk /w owczej skórze/ syty i za mocno nie ucierpiał a już poplątanie pojęć z tak zwaną repolonizacją i jej definicją rozwala cały sens pańskiego wpisu bo się okazuje że nie kojarzy pan repolonizacji z renacjonalizacją czyli upaństwowieniem. Tak że, mimo tego że wciąż szukam jakiejs organizacji, która zaspokoiła by moje patriotyczne, niezawisłosciowe i wolnosciowe /nie wspominając o ekonomiczno - gospodarczych/ ambicje. Pańska w tym wypadku proponuje takie że się podeprę cytatem: "Nic takiego, nic wielkiego PO prostu stare tralalalala....." jak w tej piosence ,) więc na pewno ja jak i wielu innych starych szczupaków nie złapiemy się na tę błyskotkę. Pzdr
 • @lancelot 13:51:14
  Głupio mi się tutaj wypowiadać ( bo przecież "Opara mi płaci") ale powiem co wiem.

  Ta "organizacja" to są poważni ludzie z poważną przeszłością.

  Żaden Kuklux Klan.

  Nie chowają się po piwnicach.

  Przyjdźcie na zebranie.
 • Nikt nie chce być traktowany przedmiotowo.
  Sama idea tak, podoba się, ale wykonanie sztywniackie, zimne wirtualne i nic poza tym. Powinny być spotkania. Ludzie muszą się znać. Coś musi ciągnąć tych ludzi do siebie. Idea tak, ale sama idea to za mało. Człowiek chce wiedzieć, że może na tych ludzi liczyć. To musi być grono przyjaciół. Wtedy chce się podejmować różne akcje i chce się działać. I wtedy można się poświęcać. Autor wspomniał o wartościach chrześcijańskich. Najwyższą wartością chrześcijańską jest Bóg, który jest miłością. Jezus mówił: Jedni drugich brzemiona noście. Hasło: "wartości chrześcijańskie" brzmi tu mało przekonywująco, żeby nie powiedzieć instrumentalnie. Czegoś brakuje... Ale bez tego czegoś nie będzie powodzenia. Pośród uczniów Jezusa czasem dochodziło do sporów, o to; kto pośród nich jest najważniejszy. Myślę, że podobnie jest tu. Jezus dał doskonałą podpowiedź. Kto chce z was być największym, niech służy innym. W przyjażń należy wpierw zainwestować. To się zwraca, bo Bóg się nie pomylił mówiąc: Dawajcie, a będzie wam dane miarą utrzęsioną, napełnioną wsypią wam w zanadrze wasze. Bo co człowiek sieje, to i żąć będzie. Nie można na ludzi patrzeć wyłącznie jako na szczeble drabiny. Wielkie ruchy powstawały z elit o silnej wierze. Żeby stworzyć elitę muszą zaistnieć sprzyjające warunki. Należy je stworzyć. Jeśli kogoś na to nie stać, niech lepiej da sobie z tym siana.
 • @ninanonimowa 13:21:59
  "-----------WSPÓLNY MIANOWNIK dla Polaków i Polski

  ---Cywilizacja Polska -Pana Krzysztofa Wojtasa / innej drogi NIE MA !!!!!!"
  _________________________

  Tylko Wojtasowi odbija co nieco i lobbuje on za 'Chrystus Królem Polski"..
 • .
  Odnośnie Ruchu, powtórzę, to co już raz powiedziałem, a czego Ryszard Opara nie przetrawił jeszcze, że doradzam zrezygnować z tworzenia RSPN i temu podobnych kosztownych zabaw, bo po prostu szkoda się wypalać przy takich inicjatywach, a te środki, czas i własne siły psychiczne przeznaczyc na promowanie własnej osoby.
 • @OHV 22:23:30
  Nie Wojtasowi 'odbija", a raczej brak Panu rozumienia problemu.
  Nauka Chrystusa jest egalitarna - a KRK jest hierarchiczny.
  Natomiast stosunek do prawdy, dobra i piękna - jast na poziomie jednostki identyczny.
  Dlatego bezpośrednie odwołanie do Chrystusa nie spowoduje konfliktu sumienia u wielu ludzi, którzy są związani z KRK (w dobrym tego słowa znaczeniu).
  Natomiast w Polsce, która była i królestwem, i Rzeczą Pospolitą - rola króla to było reprezentowanie Majestatu Rzeczypospolitej i wskazywanie dróg rozwoju i przestrzegania praw. To nie był władca, który ustanawiał prawa dla poddanych.
  W zasadzie - nie było w Polsce poddanych!!!

  W tym kontekście - Chrystus jest najlepszym wzorem do naśladowania, ale Jego wybór może odbyć się jedynie na prawach Wolnej Elekcji, a w żadnym wypadku poprzez struktury KRK.

  Jeśli tak oczywiste kwestie trzeba tłumaczyć, to jak wyjaśniać inne , trudniejsze , sprawy?
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:12:35
  "Nauka Chrystusa jest egalitarna - a KRK jest hierarchiczny."
  _________________________

  Idea komunistyczna jest również egalitarna i to nie mniej. I z tego ma wynikać, że mamy sobie Polskę "ukrólowić" Leninem?
 • @OHV 22:23:30
  Skoro pan nie widzi różnicy...

  A gdyby było wszystko jedno, to krowa by masłem srała.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:54:16
  Ano nie widzę roznicy, bo ofiary smiertelne jednego i drugiego systemu są ogromne, jednych i drugich ograniczaly tylko możliwości techniczne.

  A gdy trzeba bylo, bo taki byl ich interes, 'nastepca Chrystusa', jak sie sam nazywa, występowal jawnie przeciw Polakom, choćby w 1410 roku, a w jego imieniu kilkaset lat wczesniej organizował wyprawy krzyżowe na Slowiańskie Pomorze.
  A Waszmość pisze o jego koronacji? Naprawdę, jest to tak niedorzeczne, że lepiej zawrócić z tej drogi głupoty, a pozostawić ją zindoktryzowanym pomyleńcom.
 • "Osobista refleksja do Pana Ryszarda Opary"
  Bardzo dobrze, że Pan zauważa potrzebę wywołania i zorganizowania społecznego ruchu, zaangażowania na rzecz porozumienia narodowego. Tylko ponad podziałami, akceptując fundamentalne dla Polski warunki odzyskania suwerenności, zaprowadzenia praworządności, zapewnienia bezpieczeństwa, wprowadzenia gospodarności itd., można będzie osiągnąć JEDNOŚĆ.

  Sytuacja Polski jest dramatyczna. Jedność, która jest adekwatna do naszej sytuacji, może się dokonać tylko i wyłącznie w jeden sposób. Szczegóły poniżej.

  http://nowapolska.nowyekran.net/post/81704,communio

  Aby tego dokonać potrzebna jest duchowa walka ze złem i konkretna praca na rzecz budowy dobra materialnego.
 • @OHV 09:11:52
  To, że są "zawłaszczacze" idei dla swoich celów - jak sprawa 1410, to fakt.
  Ale niech Pan odniesie się do nauczania Chrystusa, a nie tych "właścicieli Pana Boga".
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:25:40
  Mówi Pan jak komuniści w roku pięćdziesiątym trzecim.
  Nie ma o czym dyskutować, indoktrynacja jest nieuleczalna.
 • @OHV 09:30:14
  Tak na marginesie, przypomina to bazgraninę J.Wawro, która wisi właśnie na SG, gdzie zindoktryzowanie wsi uznaje za coś oczywistego. Oczywiście z jego perspektywy tak to wygląda, jednakże jeszcze w wieku osiemnastym było odwrotnie: zindoktryzowana była szlachta, chłopstwo przeciwnie.
  Po pelnym upadku szlachty, najpierw ekonomicznym, potem militarnym, przeniosło sie to na chłopstwo. I teraz wmawia sie ciemnemu ludowi, że to 'wiara ojcow', że bylo tak "od zawsze", a to zaledwie 200 lat prania mózgów.
 • @radzioron 09:32:20
  To prawda. W filmie "Misja" pokazano ten problem. Jezuici nie byli w stanie pokonać interesów, w które był zaangażowany również Watykan. Ale teraz papieżem jest Jezuita, mieszkaniec tamtego kontynentu, który doskonale zna i rozumie te problemy, nawołuje do misji ewangelizacyjnej kościoła. Wykorzystajmy tę szansę.
 • @SpiritoLibero 20:50:42
  "Ta "organizacja" to są poważni ludzie z poważną przeszłością."

  Że z "przeszłoscią" w to nie wątpię ,)
  No i cóż proponują ci poważni ludzie??:

  1. REPOLONIZACJA - poprzez renacjonalizację - odzyskanie zagrabionej Polskiej własności, - co to jakas kpina?? Janosikizm?? Zabierzemy bogatym i damy biednym ?? To pachnie WRP 1917 roku a z taką powagą mnie nie po drodze

  2. Repolonizacja sektora Bankowego i Handlu, - znaczy wyganiamy z banków żydów i inne swołocze i zabieramy im majątki - brednia chorych umysłowo
  3. Reforma Wymiaru Sprawiedliwości, - a tam jest co reformować ??? Wszak wiadomo że ten skorumpowany i skurwiony system trzeba zlustrować, zdekomunizować i rozegnać na cztery wiatry i POsadzić lat na -scie za przestępstwa i zdradę pastwa i na to miejsce postawić....... no własnie, kogo!!!???

  4. Reforma systemu podatkowego i dochodów Państwa - co wy chcecie reformować, remontować jak tu trzeba wprowadzać nowy system finansów państwa i finansów publicznych a nie gmatwać jeszcze bardziej istniejącą dźunglę finansową na której żerują masy finansowych hien i cwaniaczków typu Rostowskiego, Balcerowicza i innych te nazwiska powinny raz na zawsze zniknąć z f firmamentu polskich finansów.

  5. Reforma Służby Zdrowia i Opieki Społecznej (Emerytalna) - to samo
  "szczęscie" trzeba wykarczować tę dźunglę korupcji, kurewstwa cwaniactwa i zdrady.

  6. Reforma Edukacji i Wychowania młodzieży - ten sam problem, kto uczy i wychowuje nasze pokolenia postkomunisytyczny ZNP, niezlustrowani donosiciele, koniukturalisci, gotowi lizać każdą dupę, która im pozwoli za marny grosz dotrwać do jeszcze marniejszej emerytury

  7. Reforma Sił Zbrojnych i Służb Bezpieczeństwa - A tu co chcecie remotować ?? Tu jest potrzebny taki krok jak z wymiarem sprawiedliwosci wszyscy WON!!!!! I budować nowe POLSKIE a nie żydowsko - sowieckie

  8. Reforma Transportu i komunikacji społecznej. - raz rozbite można skleić, ale to już nie będzie to samo lustracja, dekomunbizacja i budowa od podstaw - jedyny sposób!

  9. Bezpieczeństwo energetyczne kraju - jak wyżej

  10. Polityka zagraniczna – Federacja Krajów Europy Środkowej. - I na konieć clou "dekalogu" pod swiatłym kierownictwem dziadzi Putina.

  Jednym słowem wiadomo co za poważni ludzie i z jaką przeszłoscią proponują takie brednie. Dziękuję ja wysiadam ;) Pzdr
 • @radzioron 11:25:06
  Okaże się już niedługo.
 • @lancelot 10:10:19
  Trudno się nie zgodzić z lancelotem. Stan Polski jest fatalny, ale negując całkowicie inicjatywę, co Szanowny Autor mógłby zaproponować?
 • @Analityk 14:45:25
  Jeżeli to pytanie do mnie, to jedyne co można w tym wypadku zaproponować to cofkę do roku 90 czyli do punktu w którym został popełniony błąd zaniechania i z tego miejsca zacząć od głębokiej lustracji i dekomunizacji na wszystkich państwowych i cywilnych szczeblach i usunięcia ze wszystkich komórek państwa komunistycznego grzyba czyli przyczyny wszystkich nieszczęsć Polski, który się tam zadomowił jak nie przymierzając candida albicans / drożdżak biały bardzo wredny grzyb /w organizmie człowieka, tocząc go od wewnątrz i unicestwiając POwoli najważniejsze organy i wtedy ten oczyszczony organizm zacząć rozliczać to całe szemrane towarzycho PO zasługam, czyli sądzić, sadzać, wieszać kogo trzeba, jednym słowem regenerować i repolonizować nasz nieszczęsny kraj, po tym jak plac budowy będzie oczyszczony można zaczynać budowę a mianowicie pod nowy kraj spokojnie kłasć fundament:

  1. Justitia et pietas duo sund regnorum omnium fudamenta. co znaczy, każdy powinien znać / jak nie to na bramie wyżynnej w gdańsku jest wyryte jak byk/ prawo wiara i sprawiedliwosć to fundament wszystkich królestw. Czyli trzeba zacząć od fundamentu i stopniowo parter czyli bezpieczeństwo i dalsze piętra krok po kroczku i na koniec : A kiedy ktos nasz polski dom zapali, to każdy z nas gotowy musi być ! Bo lepiej bysmy stojąc umierali, niżmamy klęcząc na kolanach żyć!! jak spiewali internowani,) Innej drogi nie ma i każdy kto proponuje inne wyjscie jest KŁAMCĄ, dlatego że sialog z komuną czy POstkomuną może się odbywać tylko w jednym języku..... a jest to język spustowy AK47 lub TT innego nie rozumieją. Pzdr
 • @lancelot 16:04:52
  Tylko jak to zrobić?
 • @Analityk 16:47:43
  Jak nam się zachce chcieć /a chcieć to móc/ to zrobimy! Pzdr
 • @lancelot 17:06:30
  Nie byłbym tak zasadniczy.
  Przede wszystkim - RSPN jest mimo wszystko próbą budowy jakiegoś nowego modelu rzeczywistości. To nie są "czyste" propozycje, ale porównując inne ugrupowania - - krok naprzód.

  W jednym się zgadzamy: najpierw muszą powstać fundamenty odbudowy.
  Czyli idea.
  Prezentując CP - robię to z takim zamiarem. A jeśli ktoś ma lepszy pomysł i to wykaże - chętnie się włączę.

  Przegrana była w 90 roku z tego właśnie powodu - nie było klarownej idei wg której można byłoby oceniać działania władz. Dokonano wielkiej i skutecznej manipulacji.

  Odpowiedzialność.
  Jestem przeciwny nastawianiu się na "wymierzanie sprawiedliwości". To błędna droga. CP - to idea budowy, gdzie odrzuca się wszystkie elementy niepotrzebne.
  Czyli trzeba te elementy odrzucić jako nieprzydatne.
  Jesteś Polakiem i chcesz pracować na rzecz Polski - jesteś bratem. Nie - banicja.
  Czyli do granic państwa i paszport międzynarodowy w rękę.
 • @lancelot 17:06:30
  To niestety pusty frazes. Oczywiście silna motywacja dokonania niezbędnych zmian, determinacja w dążeniu do celu są bezwzględnie potrzebne. Ale konieczne są też konkretne zdolności i umiejętności, aby te zmiany przeprowadzić. Z jednej strony wymagany jest nadzwyczajny geniusz, z drugiej zaś zwyczajny robotnik Pana żniwa. To połączenie może dać oczekiwany efekt.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:48:07
  Co znaczy CP oraz KRK?
 • @Analityk 18:31:10
  CP - Cywilizacja Polska
  KRK - Kościół Rzymsko-Katolicki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:03:33
  Dziękuję.
 • @OHV 09:11:52
  W okresie trwającym od 1378 do 1417 roku, do tytułu głowy Kościoła katolickiego rościło sobie pretensje trzech “papieży” jednocześnie. O czym ty bredzisz?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:48:07
  Nie widzi pan tu sprzecznosci ???
  "..Jestem przeciwny nastawianiu się na "wymierzanie sprawiedliwości". To błędna droga."
  Wobec tego wypusćmy na wolnosć wszystkich kryminalistów więzienia przeróbmy na zakłady pracy czy chodowle np ogórków, wymiar sprawiedliwosci na zieloną trawkę jak nie potrzebny. Przecie to jest totalna bzdura co pan pisze "Nie ma kary nie ma miary" jak mawia przysłowie a pan proponujesz kolejną grubą kreskę aby parę linijek dalej napisać:

  "..CP - to idea budowy, gdzie odrzuca się wszystkie elementy niepotrzebne.
  Czyli trzeba te elementy odrzucić jako nieprzydatne.
  Jesteś Polakiem i chcesz pracować na rzecz Polski - jesteś bratem. Nie - banicja.." No i jak się ma ten pański piernik do pańskiego wiatraka??

  Jestem za a nawet przeciw ? - jak mawia klasyk

  Niestety nie ma się co łudzić, że tzw. Naprawiacze przeprowadzą jakieś znaczące reformy systemowe, gdyż panujące bezhołowie, już ich podtuczyło, a liczą na jeszcze więcej w przyszłości! / przechodzą sobie od koryta do korytka i naabarot, drudzy widząc jakie to proste i jakie nasze społeczeństwo durne rwą się do tych koryt jak szaleńcy rozpieprzając wszystko dokoła i nie licząc się z niczym / Polską demokrację może uratować tylko potężny zryw światłych i rozumiejących to dokąd III RPRL prowadzi kraj i jego obywateli, jeśli potrafią zorganizować się w obronie narodowych, czyli własnych interesów, zagrożonych przez , wyalienowane ze społeczeństwa, urzędniczo - partyjne koterie i sitwy grabiące kraj bez sumienia i przyzwoitosci !
  Bo jeżeli tego nie uczynią to o przyszłości kraju zadecyduje, nie budzące się z letargu społeczeństwo, lecz, tradycyjnie już w powojennej Polsce, "kryterium uliczne"! A wtedy historia zatoczy krąg i znowu znajdziemy się w punkcie wyjścia tak jak to było z "rewolucją solidarności". Znowu obejmą władzę mali, cisi, ciemni ludzie –Więc na Boga nie pozwólmy na to! Nie gubmy ostatecznie naszej ojczyzny o której wolność przelano ocean krwi jak można spokojnie patrzeć co różne pogrobowce Hitlera i Stalina sprzedają ostatki naszej państwowości??? Jak po śmierci spojrzymy w lica rycerzom spod Grunwaldu i innych zwycięskich bitew Chocimia, Wiednia, Kircholmu, Powstańcom Warszawskim, zwyciężcom spod Monte Cassino, nie wspominając o Sędzi Najwyższym. Czym usprawiedliwimy nasz najcięższy grzech - ZANIECHANIE??? Nie wiem! Jestem już na finiszowej prostej życia i boję się tego co im powiem na ich spojrzenia pewnie pełne pogardy. Ale co ja sam mogę??? Nic ,(
  Jeżeli się nie zjednoczymy wokół jakiegos patriotycznego ugrupowania, lub stworzymy nowe mające dużą siłę przebicia i poparcie w społeczeństwie dające szanse na wygranie najbliźszych wyborów większoscią, która pozwoli na samodzielne rządzenie i zmianę tej komuszej konstytucji to zginiemy bezpowrotnie, więc zastanówmy się czy jestesmy w stanie wykonać taki plan zadanie. Jeżeli nie, to lepiej sobie odpuscić i czekać aż "bestia" zdechnie sama, bo że zdechnie to jest pewne jak amen w pacierzu. Pzdr
 • @lancelot 09:42:42
  Nawet nie próbuje Pan ogarnąć całości, a krytykuje "cząstki".

  CP - to idea elitarna. Czyli trzeba odtworzyć elity ducha polskiego.
  To samo pisze Pan u siebie, ale krytykuje moje uwagi.

  Zatem te odniesienia, które czynię, odnoszą się do elit. A w I RP największą karą była banicja.

  To trzeba dostosować do obecnych warunków.
  Proszę zatem nie zakładać, że elita to to samo co kryminaliści i inna hołota - tylko z racji tego, że mieszkają na tym obszarze.
  Owszem. Należy dążyć, aby "drzwi do elit były otwarte", czyli nie tworzyć barier, ale to nie znaczy, że "w żebraczej szacie można zasiąść do uczty weselnej".

  I proszę nie emanować "poparciem społecznym" itd. To reminiscencja obecnego systemu "demokratycznego".
  trzeba solidnego wsparcia w postaci idei współżycia.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:54:09
  Może być pan spokojny ogarniam całosć a tylko wskazuję niespójnosci, błędy i sprzecznosci jakie zauważam np:

  "..Owszem. Należy dążyć, aby "drzwi do elit były otwarte", czyli nie tworzyć barier, ale to nie znaczy, że "w żebraczej szacie można zasiąść do uczty weselnej".."

  Jak najbardziej, ale nie zauważa pan do kogo to pisze /chodzi o szerszy horyzont/ Wszak 95% tych "elyt" to motłoch, który na plecach i w kieszeniach komunistów "dochrapał" się tego że zamieł żebracze szaty na garnituiry od "Armaniego" więc z kim pan w tym CP chce zasiadać do uczty weselnej?? Jak pan chce dostosować to do obecnych warunków??

  "..I proszę nie emanować "poparciem społecznym" itd. To reminiscencja obecnego systemu "demokratycznego".
  trzeba solidnego wsparcia w postaci idei współżycia.."

  To nie jest emanacja a tym bardziej reminiscencja, to są realia od których się pan odrywa i o jaki system demokratyczny panu chodzi ten burdel jaki po 90 roku zapanował w Polsce to jest demokracja ? Ja bym się bał nawet w cudzysłowie nazwać tego demokracją to jest czystej wody burdelokracja.

  Mogę tylko powiedzieć że, w obecnej chwili i stanie swiadomosci społecznej tylko PiS jest w stanie wziąć władzę każdy inny wariant to są mrzonki i utopia i mądrzy swiadomi ludzie powinni to poprzeć i przyłączyć się do tej idei, po osiągnięciu tego przyczółka patriotyczna większosć powinna przekierowywać działania na tory bardziej prawicowo - narodowosciowe. Tylko taki krok ma szansę na wygranie Polski dla Polaków i to jest to zjednoczenie o którym myslę i o którym panu napisałem reszta to marzenia senne.Pzdr
 • @Zdzich 05:17:19
  "W okresie trwającym od 1378 do 1417 roku, do tytułu głowy Kościoła katolickiego rościło sobie pretensje trzech “papieży” jednocześnie. O czym ty bredzisz?"
  ________________________________

  Bredzę o klątwie Marcina V wydanej po tej bitwie, obowiązującej do dzisiaj.
  Trzech papiezy jednocześnie, to też dowód, ale zupełnie na co innego i w innym temacie.

  Albo taki ciekawy cytat:
  "Klatwa Grzegorza XII na pewno nie była tak znacząca, jak ekskomunika stanów pruskich i ich sojuszników (w tym Kazimierza Jagiellończyka) ogłoszona przez papieża Kaliksta III 24 września 1455 - podczas wojny trzynastoletniej. Tą ekskomunikę powtórzył 3 czerwca 1460 Pius II - również skrajnie prokrzyżacki papież. Kalikst III i Pius II nie byli papieżami schizmatycznymi, więc ich działania miały większe znaczenie.
  Niestety, przez cały okres konfliktów polsko-krzyżackich papiestwo popierało krzyżaków - i papieży nie obchodziło, że krzyżacy to zbrodniczy, wiarołomni, podstępni bandyci, którzy grabią, torturują i mordują zamiast nawracać i myślą tylko o własnych korzyściach zamiast o duszach "niewiernych". Krzyżacy to niestety katoliccy zakonnicy - a jak dodać do tego, że mieli poparcie niemieckich cesarzy, uważanych przez papiestwo za obrońców chrześcijaństwa w Europie, to wyjdzie, że papiestwo było nastawione proniemiecko i antypolsko.

  Czyli że nie można było być jednocześnie dobrym katolikiem (tzn. posłusznym papieżowi) i polskim patriotą. Bo to stało w sprzeczności. "


  Wszak papież nigdy się nie myli, co jest obowiązującym paradygmatem.
  Może dlatego katolicy w Polsce cierpią z powodu rozdwojenia jaźni, czego im szczerze wspólczuję, tylko dlaczego innych chcą obdarzać swoimi problemami.

OSTATNIE POSTY

więcej